Osmancik19
 
HABERLERİ BİZDEN TAKİP EDİNİZ

                                      

Saat
Köylere Hizmet Götürme Birliğinde Seçim
Osmancık Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümen seçimleri yapıldı.
Çorum Vali Yardımcısı ve Osmancık Kaymakam Vekili Fikret Zaman’ın başkanlığında Özel İdare Toplantı Salonunda yapılan Osmancık Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümen seçimleri toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. 


Divan Başkanlığını Osmancık Kaymakam Vekili Fikret Zaman’ın yaptığı toplantıda Osmancık Köylere Hizmet Götürme Birliği’nde görev yapacak 4 encümen üyesinin belirlenmesi amacıyla seçim yapıldı.

Osmancık Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığına Osmancık Kaymakam Vekili Fikret Zaman seçimsiz getirilirken, ikisi il genel meclisinden, ikisi de köy muhtarlarından oluşması gereken 4 kişilik encümen üyelikleri ise yapılan seçimle belirlendi.

İl Genel Meclisi Üyesi Süleyman Şener’in aday olmaması üzerine diğer il genel meclisi üyeleri Mehmet Yücel ve Celalettin Aksan seçime gerek kalmadan doğrudan encümen üyeliğine seçildiler.

2 kişilik köy muhtarlığı üyeliği için ise Arif Demir, Burhan Çıplak, Satılmış Sargın ve Mustafa Koca olmak üzere 4 isim aday oldu.

Kapalı zarf usulüyle yapılan seçimde Arif Demir 35, Burhan Çıplak ise 25 oy alarak encümen üyeliğine seçilirken diğer adaylardan Satılmış Sargın 16 oy, Mustafa Koca ise 15 oy aldı.

Osmancık Kaymakam Vekili Fikret Zaman, seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından yaptığı kısa değerlendirmede “demokratik bir ortamda gerçekleşen seçimimize katılan tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Görevlerini layıkı ile yapacaklarına inandığım encümen üyeliğine seçilen İl Genel Meclisi Üyeleri ve muhtarlarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

  
726 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.02288.0550
Euro9.48579.5238
Hava Durumu
Gazeteler
Üyelik Girişi