Osmancik19
 
HABERLERİ BİZDEN TAKİP EDİNİZ

                                      

Saat
Osmancık'ta Baha Ruzgarı

Hıdırellez’de ünlü pop sanatçısı Baha, konser verdi. Baha’nın konseri için hayranları saatler öncesinden konser alanına akın etti. Yaklaşık 3 saat sahnede kalan ünlü sanatçı sevilen eserleri ile gönülleri mest etti. Türk halk müziğinin hareketli eserlerini de repertuvarına alan ünlü sanatçı yediden yetmişe herkesi doyasıya eğlendirdi.

Baha’nın konseri öncesinde yerel sanatçılar da sahne aldı.

PİLAV YARIŞMASI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Geleneksel Hıdırellez Şenliklerinde her yıl olduğu gibi yöresel yemek, tatlı ve el sanatları yarışmaları düzenlendi. Bu yıl ilk defa düzenlenen en güzel Osmancık Pilavı yarışması ise oldukça ilgi gördü.

Yarışmalarda dereceye girenlere Osmancık Belediyesince yarım altın ödül verildi.

EN ÇOK ÇOCUKLAR EĞLENDİ
Renkli görüntülere sahne olan Hıdırellez’de en şanslısı her zaman olduğu gibi çocuklar oldu. Çocukların eğlencesine ayrı bir önem veren Osmancık Belediyesi, palyaço ve animasyon ekibi ile çocuklara özel etkinlikler düzenledi.

HEDİYELER BAŞKAN KARATAŞ’TAN: FUTBOL TOPU, PAMUK ŞEKER…

Belediye Başkanı Hamza Karataş da 2 bin çocuğa futbol topu hediye etti. Ayrıca çocuklara pamuk şeker, patlamış mısır çeşitli hediyeler dağıtıldı.

BAŞKAN KARATAŞ: “50 YILLIK GELENEĞİ YAŞATIYORUZ”

Vatandaşların Hıdırellez Gününü kutlayan Başkan Karataş, Hıdırellez’in Osmancık ilçesinde 50 yılı aşkın bir gelenek olduğunu söyledi.

Şehrin kültürel mirasını yaşatmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlediklerini kaydeden Karataş, sosyal ve kültürel alanda önemli çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Başkan Karataş, diğer faaliyetleri ile ilgili de bilgi vererek başta şehrin temel problemleri olan alt yapı, içme suyu, doğalgaz gibi yatırımları gerçekleştirdiklerini ifade etti.


  
1157 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.27809.3151
Euro10.816110.8594
Hava Durumu
Gazeteler
Üyelik Girişi