Osmancik19
 
HABERLERİ BİZDEN TAKİP EDİNİZ

                                      

Saat
ALİ ŞİRİN ANISINA İMSAKİYE
 Vefatından önce her ramazan ayında birkaç mahallenin davulunu çalan Ali Şirin kendine has imsakiye bastırıp dağıtmayı ihmal etmezdi. Ramazan aylarının simgesi haline gelen Ali Şirin´in her yıl bastırdığı imsakiye artık geleneksel hale gelmiş ve birçok vatandaş imsakiyeyi Ali Şirin´den almak için bekler olmuştu. Vefatı tüm Osmancık halkını üzüntüye boğarken Osmancık Gazeteciler Cemiyeti ´de Ali Şirin´in imsakiye geleneğini bu yıl sürdürdü.

Ali Şirin´in kendi resimlerinden oluşan yaklaşık 3 bin imsakiye hazırlanarak Ramazan Ayı öncesi dağıtımına başlanıldı. Ali Şirin İmsakiyesinden almak isteyen vatandaşlar Osmancık Belediyesi, Osmancık Gazetesi ve belli marketlerden ulaşabilirler.

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bilal Çevrim yaptığı açıklamada, “Osmancık´ın sevilen simalarından Ali Şirin her yıl bu imsakiyeden bastırıp dağıtırdı. Bizde hem onun bu geleneğini yaşatmak hem de unutulmadığının bilinmesi adına imsakiye yaptırdık.” İfadelerini kullandı.

1958 Osmancık doğumlu Ali Şirin 24 yıldır Osmancık’ta Ramazan aylarında sokak sokak dolaşıp 9 mahallenin sakinlerini sahura kaldırıyordu.

Asri Mezarlığın gönüllü bekçiliğini de yapan Ali Şirin ilçedeki her cenazeye katılması ve ilçeye gelen her misafire Türk Bayrağı ve Kur’an-ı Kerim hediye etmesi ile biliniyordu.
Ali Şirin nam-ı diğer Davulcu Ali  aynı zamanda Türk Kızılay’ının kan bağış şampiyonuydu.

  
1152 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.65888.6934
Euro10.139610.1802
Hava Durumu
Gazeteler
Üyelik Girişi