Osmancik19
 
HABERLERİ BİZDEN TAKİP EDİNİZ

                                      

Saat
Kamil Yolunda Keskin Virajlar Düzeltildi

Osmancık merkezi ile bölgede bulunan köyler ve Kargı ilçesi arasında bağlantı sağlayan, halk arasında Kamil yolu olarak bilinen ve Karayollarına bağlı yolun 11-16 km arasında kalan İnal köyü yakınları Acısu mevkiinde bulunan keskin virajlar Karayolları 71´inci Şube Şefliğine Bağlı ekipler tarafından düzeltme ve düzeltilen kesimlerde genişletme çalışmaları tamamlandı.

Alınan bilgiye göre,  yaklaşık 3 aylık bir çalışma sonucunda keskin virajların yoğun olduğu ve kayalık yapıya sahip 4 Km´lik kesimde kayaların kırılarak keskin virajların yok denilecek seviyeye düşürülmesi ve yolun genişletilme çalışmaları tamamen Karayolları 71. Şube şefliği ekipmanları ve personeli imkanları yapıldı.

Yoğun trafik yükü olan yolun bu bölgede kalan kısmının ciddi sıkıntılar doğurduğu ve trafik kazası olasılığını artırdığından çalışmaların başlatıldığı, çalışmaların tamamlanması ile yolun trafiğinde önemli oranda rahatlama olduğu bildirildi.

Ayrıca, yol çalışmaları sırasında, yolun kenarında bulunan ve tamamen kuruma aşamasına gelen çeşmenin kaynağının bulunduğu, su oranın artırıldığı ve bu su kaynağını yol kenarında uygun olan bir bölgeye Osmancıklı İş Adamlarından Haydar Kurşun tarafından gelen yeni bir çeşme yapma talebinin olumlu karşılanarak, İş Adamı tarafından tüm masrafları karşılanarak yeni bir çeşme yapıldığı bildirildi.

  
635 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.29787.3270
Euro8.79978.8350
Hava Durumu
Gazeteler
Üyelik Girişi