Osmancik19
 
HABERLERİ BİZDEN TAKİP EDİNİZ

                                      

Saat

Başbakanlık Başmüşaviri, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Eski Müsteşarı hemşerimiz Prof. Dr. Lütfi Akca Osmancık’ın arıtılmış, sağlıklı ve içilebilir içmesuyu sağlamak amacıyla başlatılan çalışmaların hızla devam ettiğini belirtti.

Osmancık İçme Suyu İsale Hattı, Depolar ve Arıtma Tesisi Proje Yapımı işine ilişkin bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Bilgilendirme toplantısı 3 Mayıs 2017 tarihinde Başbakanlık Başmüşaviri, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Eski Müsteşarı hemşerimiz Prof. Dr. Lütfi Akca’nın başkanlığında DSİ 5. Bölge Müdürü Mahmut Dündar, İçmesuyu Dairesi Başkanı Şadiye Yalçın, ilgili teknik personel ve yüklenici firma temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Osmancık’ın arıtılmış, sağlıklı ve içilebilir içmesuyu sağlamak amacıyla başlatılan çalışmaların hızla devam ettiğinii belirten Akça “Çorum İli Osmancık İlçemizin uzun vadeli içme suyunu karşılamak amacıyla Dereboğazı Göleti’nden alınan ham suyu arıtacak olan 12.000 m3/ gün kapasiteli Konvansiyonel Tip İçme Suyu Arıtma Tesisi ile Osmancık Halkına sağlıklı ve içilebilir içme suyu sağlanacaktır.

Bilgilendirme toplantısında ortaya konan veriler ve değerlendirmeler ışığında uygulama projesine son şekli verilmek üzere yüklenici firmaya ve ilgili personellere gerekli talimatlar verildi “dedi.1266 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.65888.6934
Euro10.139610.1802
Hava Durumu
Gazeteler
Üyelik Girişi