Osmancik19
 
HABERLERİ BİZDEN TAKİP EDİNİZ

                                      

Saat

Osmancık´ta geçtiğimiz yıllarda yapılan parkların bakımları düzenli olarak yapılamadığından büyüyen otlar vatandaşların tepkisini çekiyor.


Osmancık´ta geçtiğimiz yılarda hemen her mahalleye yapılan parkların birçoğu bakımsızlıktan kaderine terk edilmiş bir harabeyi andırıyor. Özellikle çarşı merkezine uzak olan parklar çocukların oyun alanı olmaktan çıkarak adeta bir otlak araziyi andırıyor. Parklardaki otlar bazı bölgelerde çocukların boylarını bile aşarken çevre yerlere dökülen çöplerde sağlık açısından da tehlike arz ediyor.  Halkın rahat nefes alabilmesi ve çocukların oyun alanı olarak kullanabilecekleri alan olarak yapılan parklar vatandaşlar tarafından kullanılamazken büyük oranda da tepki çekiyor. Yaz aylarında düzenli olarak otlarının biçilmesi çöplerinin temizlenmesi kırılan oyuncakların tamir edilmesi gereken parkların birçoğuna geçtiğimiz yıldan sonra hiç bir çalışmanın olmadığını dile getiren vatandaşlar görüntü kirliliği ve sağlık açısından çocuklarını parklara gönderirken tereddüt ettiklerini dile getirdiler.Koyunbaba Muhtarı Yaşar Tezer Gemici Mahallesi Muhtarı Ümit Atasoy ve Yeşilçatma Mahallesi Muhtarı Faruk Delibaş'ın Belediye yetkişlerine söylemelerine rağmen hiç bir otların temizlenmesi için çalışma olmadığını söylediler.

Söz konusu parklardan bir tanesi olan ve Koyunbaba Mahallesi Sakatlar Derneği yanında bulunan park. Çevredeki vatandaşlar çocuklarını buraya gönderemediklerini yetkililerin bir an önce parkların bakımlarını yapmaları gerektiğini dile getirdiler Gemici Mahallesi  Parkı Otlar o kadar görüntü kirliliği vermekte olup kuruyan otların yangın olabileceği tehlikesi olduğunda mahalle halkının korku içinde olabileceklerini belirtiler Yine Yeşilatma mahallesinde bulunan garipler sokağında bulunan park bile yapılmayan 3.5 dönüm mera otlar içinde olup çocukların boylarını aştıkları ve her türlü zararlı böceklerin olabileceğini ortadadır.

Osmancık´ta Otlarla kaplı alanlar sadece parklarla sınırlı kalmıyor. Cadde ve sokakların kenarlarında da boyları 1,5 metreyi bulan otlar görüntü kirliliğinin yanı sıra araç sürücüleri içinde tehlike arz ediyor. Cadde ve sokakların kesiştiği kavşaklarda uzayan otlar görüş açısını engellediği için zaman zaman trafik kazalarının olmasına da sebep olurken görüntü kirliliği de oluşturuyor.762 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.27809.3151
Euro10.816110.8594
Hava Durumu
Gazeteler
Üyelik Girişi